prukazové fotografie

Den dětí 2016 aneb park plný klaunů

_DSC4847-c

Ve středu 1. června se slaví celosvětově Den dětí. I v Rychnově nad Kněžnou probíhaly oslavy hned několika akcemi. V zámeckém parku se slavnostně v 15:30 hodin otevřelo velké dětské hřiště. První návštěvníci si mohli odnést lízátko či balónek od zástupců Města Rychnova nad Kněžnou.

_DSC4862

Od 16:00 si děti mohly užívat programu, které připravilo zdejší Déčko-DDM. Letošní ročník byl motivován „Cirkusem“, takže všude běhalo spousta klaunů. U vchodu do parku naše nejmenší rychnováky vítal symbolicky samotný principál „cirkusu“ s klaunem a leopardem. Děti plnily různé soutěže, za které v cíli získaly frkačky. Dvě hodiny aktivit nabízely dětem na 15 stanovištích klaunské úkoly, za které nejmladší účastníci získávali razítka do svých kartiček.

_DSC4865

Dále se malovalo na obličej, jezdilo se na koni nebo byly k vidění ukázky výcviku psů – agility. Počasí přálo, sluníčko svítilo, stromy v parku nabízeli stín, takže není divu, že tato akce přilákala nad 560 dětí s rodiči a prarodiči. Celková návštěvnost se přiblížila k číslu 1200.

_DSC4911

Příjemná atmosféra se nesla až do 18 hodiny, kdy menší deštík ukončil tuto akci a do parku se hrnuli další návštěvníci, o něco starší na koncert skupiny „Slza“, což bylo v režii Kultury s.r.o. Opravdu Den dětí byl zakončen velkolepě. Každý si přišel na své.