prukazové fotografie

Filmový večer Šimona Štefanidese

14

Dne 11. listopadu 2016 se v Rychnově nad Kněžnou v Pelclově divadle konal Filmový večer Šimona Štefanidese.
Jako by se snad celý Rychnov sešel na této jedinečné události, když uprostřed nekončící fronty došly všechny lístky na sezení a bylo tak nuceno zpřístupnit přísálí pro zbylé diváky. S menším zpožděním začal první, komediální film s názvem Salon Irena, kde hlavní roli ztvárnila samotná babička Šimona. Následoval film Sny nikdy nejsou normální, který byl natočen ještě v Šimonových žákovských letech. Při promítání také nechyběl jeho zatím nejúspěšnější film Slepice, který představuje trable seniorského života. Jako poslední nám představil film Nehoda, kde hlavní roli ztvárnila Tereza Brodská. Záběry byly natáčeny i například v ředitelně základní školy Masarykova.

_dsc0002

Dohromady měli diváci možnost vidět 13 krátkých filmů. Jestli měl někdo cestou do divadla pochybnosti o Šimonových dovednostech ve světě filmu, jistě ho během večera přešly. Můžeme pouze poděkovat a doufat v další podobnou akci.

Klauzurní cvičení druhého ročníku katedry kamery ANTICORRO.
– Moviecam SuperAmerica
– 35mm KODAK DOUBLE-X
– UPP scan

hrají: Veronika Lapková, Lukáš Šimon
scénář/režie/střih: Šimon Štefanides, Tomáš Frkal
kamera: Tomáš Frkal
zvuk: Miroslav Chaloupka
scénografie: Stella Šonková, Filip Novotný
kostýmní výtvarnice: Natálie Rajnišová
produkce: Alžběta Noll

 

_dsc0058

4 otázky pro Šimona Štefanidese

Co Tě přimělo k uspořádání této akce?

Poměrně dost lidí v mém okolí se mě ptalo, kdy už uvidí nějaké nové filmy. Teď ve třetím ročníku jsem sečetl délku všech mých krátkých filmů a zjistil jsem, že přesahuje hodinu a půl, takže bych mohl uspořádat pásmo pouze mých prací.

Očekával jsi tak hojnou návštěvnost?

Po vyvěšení plakátů a rozeslání pozvánek se mi ozvalo poměrně dost lidí. Rozhodně jsem ale nečekal, že přijde víc diváků, než poskytuje kapacita sálu. Velmi mile mě to překvapilo.

Jak jsi přišel ke spolupráci s Terezou Brodskou?

Tereza se mi do filmu hodila, a tak jsem jí zavolal a nabídl roli. Druhý den jsme se sešli, přečetla si scénář, který se jí líbil a roli vzala.

Kde bereš inspiraci? Tvé scénáře jsou mnohdy netradiční. Můžem zmínit například film Slepice, nebo Evas katze.

Inspiraci mi vlastně dodává všechno a všichni. V mých dosavadních filmech to byli především moji prarodiče.