prukazové fotografie

ČERTOVSKÉ DOVÁDĚNÍ 2016

dsc06976

Čertovské dovádění s Déčkem

V sobotu 3. prosince 2016 odpoledne se zámecký park přeměnil v peklo plné čertů a čertíků a nebe s krásnými anděly a Mikulášem. Rychnovské Déčko pořádalo tradiční Čertovské dovádění. Letošní akce byla ve znamení světelných a hudebních efektů a bohatě zdobených kulis. V nebi Mikuláš rozdával nadílku všem dětem, které splnily čertovské a andělské úkoly. Mikulášskou nadílku dostalo 500 dětí a akce se zúčastnilo takřka 2000 dospělých.

dsc06952

Součástí akce byla také výstava výtvarných prací dětí ze základních škol z rychnovska, které se zúčastnily „Čertovské soutěže“. Na tuto výstavu se návštěvníci mohli podívat v pekelně osvětleném déčkovském sklepení, kde bylo vystaveno přes 200 výtvarných prací třídních kolektivů u jednotlivců. Na vítěze soutěže čekají malé odměny.

dsc06874

3x foto: Andělín Seidler

Čertovské dovádění by samozřejmě nebylo možné bez pomoci dobrovolníků. V tomto roce pomáhalo při akci přes 90 pomocníků, kterým velmi děkujeme a ceníme si jejich nasazení nejen při samotné akci, ale také při její přípravě a úklidu. Tato akce proběhla za finanční podpory Města Rychnov nad Kněžnou a Královéhradeckého kraje.

Redakční rada Déčka (kroužek fotoreportérů)