prukazové fotografie

O rychnovský pohárek 2017

V dubnu již tradičně proběhla taneční pohárová soutěž kolektivů pod názvem: O rychnovský pohárek. Akce byla podpořena Královéhradeckým krajem a Městem Rychnov nad Kněžnou. Taneční soutěž svým slovem uvítala paní místostarostka Mgr. Jana Drejslová a paní radní Ing. Iva Skřítecká.

DSC09120

I letos byla opravdu hojná účast a bylo se opravdu na co se dívat. Do Rychnova zavítaly taneční skupiny z celé České republiky, aby předvedly svá vystoupení ve stylu moderního tance, street dance, hip hopu, break dance nebo volného tance.

_DSC4538

V neděli soutěžily také mažoretky, roztleskávačky, scénické tanečnice a břišní tanečnice. Kromě domácích tanečních skupin TS United Crew, RK Crazy, Chaozs, Safira nebo Lachtani, jsme mohli vidět taneční skupiny z Prahy, Hradce Králové, Pardubic, Třebechovic, Týniště, Kostelce nad Orlicí, Žamberku, Náchoda, Děčína, Oslavan, Rtyně, Hořic, Trutnova, z Kašperských hor, Slaného….atd.

_DSC4336

Výkony skupin byly opravdu vyrovnané a třináctičlenná porota to neměla vůbec jednoduché! Doménou rychnovské soutěže je také slovní hodnocení všech vystoupení, která si mohou vedoucí i tanečníci přečíst na našich webových stránkách. Porota hodnotí jak taneční výkon, tak celkový dojem, choreografii, kostýmy, energii, hudbu atd.

_DSC4684
Poděkování patří především všem dobrovolníkům ať z řad mládeže, tak i rodičů, kteří nám pomáhali zrealizovat tento taneční maraton! V rekordním čase jsme stihli nejen připravit, ale i uklidit taneční prostory. Děkujeme i našim sponzorům a dárcům – KHK, PINK reality RK a Městu Rychnov nad Kněžnou. Poděkování patří i za výbornou spolupráci s vedením správy majetku, Kultury s.r.o., ZUŠ RK, s Městskou policií, s Knihovnou RK a dalšími firmami, které sídlí ve Společenském centru. Na tanečním parketě Společenského centra se letos vystřídalo během víkendu 2 000 tanečníků, 141 soutěžních choreografií a bylo předáno 25 pohárků těm nejlepším tanečním kolektivům. Rychnov se tedy rozrostl během tohoto víkendu skoro o 3 ticíce lidí!

Na fotografie ze soutěže se můžete podívat na Facebooku Rychnovinky a na Facebooku deckoviny !