Poláčkovo léto 2017 – představení novinek pro 24. ročník Poláčkova léta

_DSC8072

Divadelní festival Poláčkovo léto na přelomu června a července znovu ovládne Rychnov nad Kněžnou. Přípravy na jeho 24. ročník jsou právě teď v plném proudu. Je to největší kulturní událost roku ve městě, a dost možná i v celém regionu.

„Za 24 let má Poláčkovo léto dobrý zvuk. Jak mezi diváky, tak i mezi herci. I letos jsme se snažili vybrat ta nejlepší představení, aby si každý přišel na své,“ říká ředitel přehlídky Kamil Dvorný. A tak je připraveno celkem 11 divadelních her, výstava a doprovodné koncerty. Asi největším lákadlem bude zahajovací představení Král Lear s Bolkem Polívkou v hlavní roli a v podání Městského divadla v Brně. „Rozhodně můžeme doporučit mladoboleslavského Chaplina s Matoušem Rumlem nebo Cenu za něžnost, kde hraje Jitka Čvančarová s Alexejem Pyškem,“ dodává Dvorný.

_DSC8062

Tři veteráni, Osudy dobrého vojáka Švejka nebo Bílá nemoc. To jsou jen namátkou některá další představení, která letos Poláčkovo léto nabízí. Kompletní program najdete na www.polackovoleto.eu. Představení se hrají v prostorách zámecké jízdárny, v Pelclově divadle, v Kolowratském zámku, v Podorlickém pivovaru a v amfiteátre letoviska Studánka.

Koncertní část se uskuteční v zámecké jízdárně, kde vystoupí skupina Čechomor, dále v Kolowratském zámku, v kostele Nejsvětější Trojice, v synagoze a v loveckém sálu zámku v Kvasinách.

Předprodej vstupenek bude zahájen v sobotu 3. června v 8 hodin v kanceláři Pelclova divadla Rychnov nad Kněžnou.

_DSC8075

Letošní Poláčkovo léto přináší novinku v podobě patrona festivalu, kterým se stal Lumír Olšovský, herec, režisér a šéf muzikálového souboru Divadla J.K.Tyla v Plzni.

Druhou novinkou je zcela nová grafika Poláčkova léta.

Více informací:

Kamil Dvorný
ředitel Poláčkova léta
736 633 155
kamil.dvorny@kulturark.cz