Noc v kostele a Noc v galerii na rychnovském zámku

_DSC1836

Dne 9. června 2017 se opět otevře při Noci kostelů zámecký kostel Nejsvětější Trojice. Letos jsme však připravili i něco navíc. Kolowratský zámek spojil nápady a síly s Orlickou galerií a Rychnovským chrámovým sborem a společně připravily zajímavý program, který bude stát za návštěvu. Doufáme, že se Vám bude líbit.

Program pátečního večera zahájí Orlická galerie ve svých výstavních prostorách ve druhém patře zámku vernisáží výstavy fotografií pana PhDr. Robina  Böhnische Jeruzalém – nedělitelný a věčný. Výstava bude zahájena v 18 hodin za přítomnosti autora.

Od 19. hodiny na druhém zámecké nádvoří vystoupí folkové duo Janoušek & Vondrák. Slávek Janoušek patří od 80. let k nejuznávanějším tuzemským  písničkářům. Po letech se k němu vrátil jeho spoluhráč, kytarista Luboš Vondrák, s nímž zazpívá nejslavnější hity i úplné novinky. Jejich písně si můžete poslechnout jen tak, nebo při kávě nebo pohárku vína, protože bude otevřena zámecká kavárna. Koncert i zahájení výstavy je součástí českého Festivalu muzejních nocí 2017.

Prostory kostela Nejsvětější Trojice a vstup do panské chodby se otevřou pro veřejnost v 19:30. O osmé hodině večerní zde vystoupí Rychnovský chrámový sbor a ve 20:30 a 21:00 bude pan varhaník dr. Jiří Fuks již tradičně a velmi zajímavě vyprávět u varhan o varhanách, které představí v celé zvukomalebné kráse během krátkého koncertu.

Výjimečná příležitost projít se „tajnou“ zámeckou chodbou.

Víte, že zámek s kostelem Nejsvětější Trojice spojuje panská chodba? Jste zvědaví, jak tato chodba vypadá a přáli jste si ji někdy prozkoumat? Využíváme mimořádné a na dlouhou dobu poslední příležitosti před její opravou a nabízíme Vám, abyste si touto doposud takřka „tajnou“ chodbou prošli do zámku a následně až do Orlické galerie, kde budete mít možnost shlédnout všechny stálé expozice a výstavy (Malíři Orlických hor, Pařížské roky Věry Jičínské, Obrazy pro kalendář Oldřicha Hlavsy, výstava krajinářského díla Josefa Štolovského, kolekce grafického díla Bohuslava Reynka, výstava pro děti Tajemství barev). Mimořádnost této příležitosti tkví nejen ve zpřístupnění chodby, ale také v tom, že na její trase bude vystavena z fondu Muzea a galerie Orlických hor pozoruhodná kolekce nejstarších maleb s vyobrazením města Rychnova. Po celý večer bude vstup do všech výše uvedených prostor volný.

Pořadatelé si vyhrazují právo změnu pořadů. Podrobný program večera sledujte
od 29. 5. 2017 na www.moh.cz; www.zamekrychnov.cz; www.kolowrat.com nebo
https://www.facebook.com/Orlicka.galerie; https://www.facebook.com/zamek.rychnov/

K návštěvě Vás zvou správa Kolowratského zámku, Orlická galerie a Rychnovský
chrámový sbor.

noc-kostelu-2017-rychnov-600