Módní přehlídka Vozíčkářů – Elegance bez bariér 2017

Elegance bez bariér 2017

Dne 9. 11. 2017 se v Rychnově nad Kněžnou konala opět charitativní módní přehlídka Elegance bez bariér pořádaná spolkem VerMi, který založily hlavní organizátorky akce Michaela Šerejchová (Rázková) a Veronika Vavrečková. Šlo již o pátý ročník, který se uskutečnil v prostorech Společenského centra. V roli modelů a modelek se opět představili nejen profesionálové, ale také vozíčkáři.

O stále rostoucím zájmu o přehlídku svědčí fakt, že vstupenky byly několik týdnů dopředu beznadějně vyprodané. To ovšem diváky neodradilo a mnozí využili možnost a zakoupili si přímo na místě vstupenku na stání. Letos byla vybrána rodina Hermanových z Vysokého Mýta. „Davídek se narodil jako zdravé dítě, ale krátce poté prodělal zástavu srdce a diagnóza zněla Dětská mozková obrna. Po intenzivní rehabilitaci není ve 4 letech schopen chůze, samostatného stravování a i ve všech ostatních činnostech je potřeba dopomoci druhé osoby. Davídek potřebuje 24h péči, proto jeho maminka nemůže chodit do zaměstnání. Největší zlepšení zdravotního stavu projevuje po absolvování speciální léčebné terapie KLIM THERAPY v Sanatoriích Klimkovice, zdravotní pojišťovna ji však nehradí a terapie je velmi nákladná. Získané prostředky by proto Hermanovi použili právě na ni a doufají, že díky ní udělá Davídek v budoucnu i svůj první krok.“

Akci moderovali Eva Králové a Michal Janotka a podpořila ji řada známých osobností jako Miss Face Kateřina Kasanová, moderátorka Monika Leová, Muž roku Jakub Kraus a Tomáš Dumbrovský a Mister Global Tomáš Martinka. Na začátku bohatého programu vystoupila taneční skupina MAD STYLE z Třebechovic pod Orebem a taneční skupina ATS Domino Praha, zazpívala Veronika Stýblová a Adam Mišík. Kromě tradiční bohaté tomboly byla pro diváky připravena i řada novinek. Ve foyer se podávala výborná vína a prodávaly cupcaky speciálně připravené pro tuto akci. Dále byl nafocen speciální kalendář na rok 2018 se šperky od společnosti Český Granát.

Rodině se předával šek s rekordní částkou – 152 000 Kč. To ovšem není vše! Rodina obdržela také notebook ASUS, sedací vaky od společnosti Saky Paky, dort.. Celý večer byla úžasná atmosféra a diváci účinkující na závěr odměnili potleskem ve stoje.

Projekt byl uskutečněn take díky podpore Nadace ČEZ, ktere timto velmi děkujeme!

O termínu příštího ročníku budeme ještě jednat. S největší pravděpodobností si dáme pauzu, ale určitě nekončíme.

Kompletní fotoreportáž naleznete na adrese https://www.facebook.com/pg/novotnyART/photos/?tab=album&album_id=1506843319405710

 

S přátelským pozdravem organizátoři akce:
Mgr. Michaela Šerejchová (Rázková)
Mgr. Veronika Vavrečková