prukazové fotografie

Setkání rytířů a princezen na rychnovském zámku 2017

V neděli 18. 6. 2017 se na Kolowratském nádvoří sešlo přes sto malých princezen a rytířů, kteří měli možnost si na chvilku vyzkoušet život na zámku. Na prvním nádvoří bylo 20 různých úkolů jak pro princezny, tak pro rytíře od navlékání korálů, seznámení se zámeckou etiketou, míchaní lektvarů, souboje s drakem, šermování, slalom, malování na obličej. Novinkou byla ukázka dravců a sov, kde pan Nejman vyprávěl o jejich chovu. Zájemci si mohli pohladit dravce, statečnější se vyfotit s kahulcem na ruce a silní dospěláci s orlem skalním. Druhé nádvoří klasicky patřilo projížďce na koních z jezdeckého klubu ze Skuhrova nad Bělou a v Hladíkově síni se hrála pohádka „Jak se Honza učil bát“ od divadélka „BODI“ z Jaroměře.

Hlavním bodem programu byla kostýmovaná prohlídka prostor zámku, kde rytíři i princezny poznávali historické předměty a určovali, k čemu mohli sloužit. Vše bylo uzpůsobeno pro malé návštěvníky.

Akce se moc vydařila, a proto patří velké poděkování manželům Kolowratovým i celému zámku za velmi vstřícný přístup, dále Městu Rychnovu nad Kněžnou a Královéhradeckému kraji za podporu této ojedinělé akce. Na akci se podíleli i dobrovolníci EDS v rámci projektu Erasmus+ a kolem 40 pomocníků. Všem patří velké poděkování a těšíme se opět na příští rok!

Na více fotografií se můžete podívat na Facebooku Rychnovinky.cz !