Poláčkovo léto 2017 – Zámeckou jízdárnou zněly legendární šansony, v hlavní roli Edith Piaf se představila Hana Holišová

Hana Holišová v roli Edith Piaf. Katarína Ptáčková jako Marlene Dietrich. Druhý den festivalu Poláčkovo léto nabídl divákům představení Vrabčák a anděl v podání Městského divadla Brno. “Muzikály na naší přehlídce tradičně lákají diváky. Sázka na šansony se povedla i tentokrát. Smekám klobouk před výkony obou hereček, byl to úžasný zážitek,” řekl ředitel festivalu Kamil Dvorný.

Dvě velká jména světobého šoubyznysu. Edith Piaf si svět podmanila svým zpěvem, dojemným životním příběhem a nenápadným zjevem. Celý život toužila po opravdové lásce. Zatím ale propadala v deprese, utápěla se v alkoholu. Na druhé straně Marlene Dietrich. Okouzlovala svou krásou, elegancí, byla první německá herečka, která se dokázala prosadit v Hollywoodu. “Žila naplno, ona to tak o sobě i říkala. Nelitovala ničeho, žila naplno, chlastala naplno, chlapů měla plno. Mě tahle role baví, protože jsem její opak, tak možná proto si to opravdu užívám,” řekla o svém ztvárnění slavné zpěvačky Hana Holišová.

Hudební drama Vrabčák a anděl si pohrává s osudy a milostným příběhem. K tomu dvě desítky nezapomenutelných písní obou zpěvaček. Živě zazpívané, doprovázené živou kapelou.

Takový byl druhý festivalový den Poláčkova léta. Pondělí bude v zámecké jízdárně patřit Městskému divadlu Mladá Boleslav, které do Rychnova přiveze představení Chaplin s Matoušem Rumlem v hlavní roli. Stále jsou k dispozici volné vstupenky.

Na více fotografií se můžete podívat na Facebooku Rychnovinky.