prukazové fotografie

Poláčkovo léto 2017 – Matouš Ruml v roli Charlese Spencera Chaplina, životopisný příběh jednoho z nejslavnějších herců minulého století

Osud Charlese Spencera Chaplina a Matouš Ruml v hlavní roli. Mladoboleslavaské divadlo přivezlo na Poláčkovo léto představení Chaplin. Byla to tříhodinová dávka energie. “Je tam úplně všechno. Tancuje se, je tam groteska, mluví se tam, pláče se, směje se tam, je to poctivé divadlo, které má opravdu všechno,” říká o představení sám Matouš Ruml.

Je to příběh jednoho z nejslavnějších herců minulého století. Charlie Chaplin si splnil svůj americký sen. Mladý kluk odešel do Holywoodu a začal natáčet grotesky. Rázem se z něho stala hvězda filmového plátna. Kromě Matouše Rumla se třeba v roli Mary Pickfordové představila Máša Málková. “Ta doba mi je blízka tím, co se v té době dělo, protože to byla úžasná doba všech pokroků a vynálezů. Ti lidé měli obrovské pole možností, které prostě využili. Móda, doba a jak ženy vypadaly a celý ten filmový svět kolem Chaplina, to je úžasné,” říká Máša Málková.

Byl to životopis herce, scénáristy i řežiséra. Chaplinova posedlost filmem si nezadá s mozartovou vášní k hudbě. Když se k tomu přidá pořádná dávka emocí, je z toho dost možná jedno z nejlepších divadel letošního Poláčkova léta. “Já se do Rychnova vždycky hrozně moc těším. Má to vždycky skvělou atmosféru, ten nádech léta. Je to pro mě opravdu poslední představení letošní sezóny, tak si ho jdu užít,” říká Matouš Ruml.

Takový byl třetí den Poláčkova léta. Úterý bude patřit plzeňskému divadlu, které do Rychnova přiveze americký muzikál Probuzení jara. Vstupenky budou k dispozici i na místě. Začátek je v 19:30hod.

Na více fotografií se můžete podívat na Facebooku Rychnovinky.cz !