prukazové fotografie

Poláčkovo léto 2017 – Slavný americký muzikál Probuzení jara uzavřel čtvrtý den Poláčkova léta

Příběh amerických středoškoláků. Stále živé problémy mezi rodiči a dětmi, spory dětí s učiteli, první lásky, první erotické zážitky. K tomu komplexy, naivita a rebelantsví. Probuzení jara v podání plzeňského divadla je jednoduše o všem, co k dospívání patří. “Každý z nás zažil různé mládí a různé dospívání. Podle mě prostě neexistuje člověk, který by se v našem představení nepoznal,” říká představitelka hlavní role Petra Vraspírová.

Představení se odehrává na sklonku 19. století. V době, kdy v americe byly striktně rozdělené chlapecké a dívčí školy. V době, kdy se mladí o své sexualitě báli mluvit. “Problémy homosexuaily, problémy se známkami, problémy, kdy rodiče bijí své děti a děti se jich bojí, to jsou pořád aktuální témata. Na to, že to je sto let stará hra, tak už tehdy byla nadčasová,” říká herec Pavel Režný, představitel Melchiora Gabora.

Americký muzikál získal muzikálového oskara. Brodwayská nahrávka Spring Awakening získala o rok později cen Grammy za Nejlepší muzikálové album. Plzeňské divadlo Josefa KAaetána Tyla odehrálo na 50 repríz. Každá byla beznadějně vyprodaná. Představení na Poláčkově léta bylo úplně poslední. “Tohle představení je pro mě velmi důležité, že jsem ho zažil. Velmi úspěšná hra, klobouk dolů před výkony mladých herců, byli úžasní,” říká šéf plzeňské muzikálové scény a patron festivalu Lumír Olšovský.

Takový byl čvrtý festivalový den Poláčkova léta. Středa bude v zámecké jízdárně patřit koncertu skupiny čechomor.

Na více fotografií se můžete podívat na Facebooku Rychnovinky.cz !