Poláčkovo léto 2017 – Cena za něžnost s Jitkou Čvančarovou a Alexej Pyškem vyprodala zámeckou jízdárnu

Šestým festivalovým dnem pokračoval divadelní festival Poláčkovo léto. O odpolední koncert se v kostele Nejsvětější Trojice se postaral Rychnovský chrámový sbor. Byla to však jen malá ochutnávka před večerní divadelní třešničkou na dortu.

Činoherní studio Bouře přivezlo do Rychnova nad Kněžnou úspěšné představení Cena za něžnost. V hlavních rolích Jitka Čvančarová, Jana Janěková a Alexej Pyško. “Sešla se parta výborných lidí, kolegů, hrajeme to už pár let a je to jedno ze zamilovaných představení pro všechny,” říká Alexej Pyško. Divadelní hra Dana Gordona vznikla podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal 5 Oskarů. Je to příběh matky a dcery. Aurora je výstřední vdova, která se snaží organizovat a kontrolovat život své dcery Emmy. Do toho bývalý astronaut a sukničkář Garret v podání Alexeje Pyška. Cena za něžnost je opravdu osvěžující komedie. “Já mám rád komedie, které jsou velmi prudké a bystré, ale i komedie tohoto typu, kde se člověk můžete zamyslet nad tím, proč je vlastně na světě a proč má žít,” říká Pyško.

Hodně emotivní byla druhá polovina představení. Emma onemocní rakovinou a umírá. Matka si až nad jejím hrobem uvědomí, jak moc svoji dceru miluje.

Cenu za něžnost sledovala vyprodaná zámecká jízdárna. Závěrečný “standing ovation” jen potvrzuje, že půjde o jedno nejúspěšnějších představení letošního Poláčkova léta.