Zaměstnanci závodu Kvasiny jsou Ježíškovými vnoučaty

Kvasiny, 20. 12. 2017 – Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata pomáhá plnit přání v domech pro seniory. Jejich klienti mohou s pomocí sociálních pracovníků vyslovit svá vánoční přání a do projektu se zapojit. Seznam dárců, tedy Ježíškových vnoučat, letos rozšířili i zaměstnanci závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách.

Zaměstnanci závodu obdarovali seniory z domovů s pečovatelskou službou v blízkosti závodu – v Rychnově nad Kněžnou, Kostelci nad Orlicí a Holicích. V rámci dobrovolnické sbírky vybrali během jednoho týdne téměř 69 tisíc korun. A jaké dárky si senioři přáli? Kromě polohovací postele s matrací a invalidního vozíku také dva poněkud netradiční zážitky – zabijačku a koncert s „živou“ hudbou.

Závod ŠKODA AUTO v Kvasinách tak rozšířil širokou paletu realizovaných společensky prospěšných projektů, mezi které patří i aktivní podpora organizací věnujících se sociální péči. Na konci srpna tohoto roku automobilka poskytla tři vozy zástupcům sociálních a zdravotnických služeb – Sociální služby Rychnov nad Kněžnou, nezisková organizace Pferda a nemocnice v Rychnově, čímž zvýšila jejich dostupnost a mobilitu.