Zaměstnanci závodu Kvasiny vyplnili přání seniorům, uspořádali pro ně zážitek v podobě zabijačky a živé hudby

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata pomáhá plnit přání v domech pro seniory. Jejich klienti mohli s pomocí sociálních pracovníků vyslovit svá vánoční přání a do projektu se zapojit. Seznam dárců, tedy Ježíškových vnoučat, rozšířili i zaměstnanci závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách.

Senioři z domova v Kostelci nad Orlicí měli jasné přání – uspořádat zabijačku a poslechnout si živou hudbu. Obojí jim svým příspěvkem umožnili zaměstnanci závodu Kvasiny. V rámci zlepšení mobility sociálních služeb jim společnost ŠKODA AUTO dala k dispozici také vůz ŠKODA OCTAVIA.

Zaměstnanci závodu Kvasiny obdarovali již před Vánoci seniory z domovů s pečovatelskou službou v Rychnově nad Kněžnou, Holicích a Novém Městě nad Metují. Místní senioři si přáli spíše praktické dárky – polohovací postel s matrací a invalidní vozíky.

Závod ŠKODA AUTO v Kvasinách tak rozšířil širokou paletu realizovaných společensky prospěšných projektů, mezi které patří i aktivní podpora organizací věnujících se sociální péči. V roce 2017 automobilka poskytla tři vozy zástupcům sociálních a zdravotnických služeb – Sociální služby Rychnov nad Kněžnou, nezisková organizace Pferda a Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou, čímž zvýšila jejich dostupnost a mobilitu.