prukazové fotografie

Poláčkovo léto oslaví čtvrtstoletí, láká na Cirkus La Putyka

Divadelní festival Poláčkovo léto oslaví v letošním roce své 25. narozeniny. Program je hotový a jako každý rok nabízí to nejlepší z české divadelní tvorby.

O zahajovací představení se letos postarají herci Národního divadla v Brně, kteří přivezou swingovou grotesku Saturnin v režii Ondřeje Havelky. Zahajovací představení je na programu v neděli 24. června od 19 hodin.

 Kamil Dvorný – Alexej Pyško – Mgr. Jana Drejslová – Mgr. Martina Gillichová – Mgr. Karel Štrégl 

Z dalších představení stojí za zmínku například Kráska a zvíře nebo Hoří, má panenko. Oboje v podání Východočeské divadla z Pardubic. Hradecké Klicperovo divadlo letos přiveze Kočičí hru s Pavlou Tomicovou v hlavní roli.

Největší pozornost však zřejmě budí Cirkus La Putyka. Kombinace akrobacie, tance, loutek a sportovních výkonů a v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru.

Celkem 11 festivalových dní a 12 divadelních představení. K tomu koncerty a výstavy. Za zmínku stojí společný koncert Jiřího Pavlicy s Hradišťanem a Vlastou Redlem.

Podrobný program najdete na www.polackovoleto.eu

Novinkou letošního jubilejního ročníku bude Studio Poláčkovo léto. Před každým představením připravujeme živé internetové vysílání ze studia přímo před zámeckou jízdárnou. Rozhovory s herci, organizátory a partnery festivalu. Vždy od 18 hodin. Před zámeckou jízdárnou bude navíc instalovaná velkoplošná LED projekce.

Patronem Poláčkova léta je herec Alexej Pyško.

Jan Dušek – PR festivalu