Den dětí 2018 – ŠMOULÍ RÁJ

Rychnovský zámecký park se proměnil na jeden den v šmoulí vesničku, kde pobíhalo přes 50 šmoulů. Kdo přišel v odpoledních hodinách do zámeckého parku, nemohl přehlédnout barevné domečky i samotné šmouly, kteří svými úsměvy a dobrou náladou lákali všechny kolemjdoucí děti k vyzkoušení nejrůznějších dovedností a úkolů.

V tradičním stylu, kdy je třeba na kartičku nasbírat razítka, a tím si zasloužit sladkou odměnu, a v tento den to znamenalo malé šmolůvky přímo od Šmoulinky či Taťky šmouly, se odvíjel celý připravený program. A nebyly to mnohdy jednoduché úkoly, jak by se na první pohled zdálo – překážková dráha, chůze po laně, házení kroužků na cíl, šlapaná, hula-hop, kadeřnické dovednosti, silácké či zahradnické dovednosti a mnoho dalších, zabavily téměř 300 dětí. Na program se přišlo podívat dalších 600 diváků, především rodičů a prarodičů.

Nechyběla ani rukodělná dílna, kde si děti mohly vyrobit několik věcí a pokud samy chtěly vypadat jako šmoulové, navštívily dílnu malování na obličej či si mohly i zasportovat chodit na chůdách u Dětské skupiny, s kterou Déčko letos Den dětí připravilo. Hned na kraji číhal Gargamel se svými experimenty. Langoš, párek v rohlíku, cukrová vata, turecký med či další sladkosti byly k zakoupení ve voňavém stánku.

Celá akce byla provázena vachrlatým, ale nakonec krásným počasím. Akce se uskutečnila za podpory Města Rychnov nad Kněžnou, Královéhradeckého kraje a Kolowratského zámku. Všem velice děkujeme.

Na další fotografie se můžete podívat na Facebooku. autor: Jiří Novotný

Na další fotografie se můžete podívat v albumu. autor: Jindřich Kubíček

Na další fotografie se můžete podívat v albumu. autor: Vojta Kubíček