ŠKODA AUTO zve na Rodinný den do Solnice

Kvasiny, 28. 8. 2018 – Poslední prázdninová neděle v Solnici na Rychnovsku každoročně patří slavnostnímu loučení s létem. Letošní ročník pořádá 2. 9. automobilka ve spolupráci s Městským úřadem Solnice pod názvem „Rodinný den se ŠKODA AUTO“.
„Návštěvníci sportovního areálu Solnice se mohou těšit na již tradičně bohatý a pestrý program. Na hlavním pódiu se objeví kouzelník Richard Nedvěd, zpěvák Adam Mišík s kapelou a program zakončí koncert kapely Mig 21 v čele s frontmanem Jiřím Macháčkem,“ říká Jiří Černý, vedoucí závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách.

Celodenní program pro všechny generace odstartuje v 9 hodin jubilejní 10. ročník oblíbené „Koloběžkiády“. V 10 hodin pak návštěvníky roztančí Honza Onder a jeho „Taneční hrátky“.

Pro příznivce cvičení pod širým nebem bude celý den k dispozici workoutový trenér Radek Laci. Ten zájemcům ukáže, jak správně využívat cvičební prvky na workoutovém hřišti, které město Solnice za podpory ŠKODA AUTO vybudovalo a slavnostně otevřelo v září loňského roku.

Návštěvníci si dále budou moci za odborného dohledu vyzkoušet modelovou paletu vozů značky ŠKODA. Právě předváděcí jízdy v běžném provozu na trasách v okolí města Solnice jsou jedním z největších lákadel tohoto dne. K dispozici bude i nejnovější model ŠKODA KAROQ vyráběný nejen v závodě v Kvasinách, ale také v Mladé Boleslavi. Zaměstnanci si tak budou moci otestovat vůz, který sami vyrobili.

Bohatý program je připraven také pro děti, které se mohou těšit na show se zvířaty a na ukázku zásahu sboru dobrovolných hasičů. V neposlední řadě je pro ně připraven soutěžní program, tentokráte pod názvem „Hlas lesa“, který připomene další z projektů společnosti ŠKODA AUTO – za každý prodaný vůz v České republice jeden vysazený strom.

„Důležitou součástí programu je také prezentace projektu společnosti ŠKODA AUTO Bezpečný pátek na podporu bezpečnosti silničního provozu. Otázkám bezpečnosti se společnost ŠKODA AUTO věnuje dlouhodobě a klade na ni maximální důraz,“ říká Jiří Černý.

Vstup do areálu je zdarma. Parkování bude možné na vyhrazených místech v okolí místa konání. K dispozici bude i odpočinková zóna pro matky s dětmi i seniory.

Konec akce je předpokládán kolem 17. hodiny.
Nejen zaměstnanci závodu Kvasiny mají pravidelně díky společnosti ŠKODA AUTO možnost zúčastnit se řady volnočasových aktivit. Automobilka pro ně připravuje například letní kino v Rychnově nad Kněžnou, autokino v Prorubkách nebo v zimních měsících kluziště v nedaleké Solnici. Další aktivity pořádá automobilka ve spolupráci se sociálním partnerem, odborovou organizací KOVO, který podporuje nejen tyto projekty, ale též pořádá další akce s velkou účastí, jako byl například Rodinný den v Rychnově nad Kněžnou v červnu 2018 nebo Den pro dámy uspořádaný na podzim 2017.

V celém regionu klade společnost ŠKODA AUTO důraz na realizaci řady CSR projektů, jako například podpora vzdělávání, lokálního sportu nebo kultury.

9:00 – 10:00 Koloběžkiáda – 10. jubilejní ročník oblíbené soutěže
9:00 – 16:30 Zahájení testovacích jízd
10:00 – 11:00 Taneční hrátky s Honzou Onderem
11:00 – 11:30 Richard Nedvěd pro děti
11:30 – 14:30 Soutěžní program pro děti
11:30 – 12:00 Show se zvířaty – ukázka králičího hopu
12:30 – 13:00 Ukázka zásahu Sboru dobrovolných hasičů
13:00 – 14:00 Koncert Adam Mišík s kapelou
14:40 – 14:50 Vyhlášení soutěží a aktivit
15:00 – 16:15 Koncert Mig 21
16:30 Ukončení akce