prukazové fotografie

Kostelecká stopa v Jihoafrické republice

Sny se plní, když si něco opravdu moc přejeme. Hlavně ale tehdy, když pro ten sen uděláme všechno, co je v našich silách. Potom to přijde. O tom se přesvědčila třináctiletá Deniska Plocková z Kostelce nad Orlicí. Do skupiny Mažoretky Marlen přišla jako šestiletá holčička, a během sedmi let se, díky poctivému přístupu, trenérskému vedení, podpoře své maminky a zejména díky ohromné dřině, dostala až na republikovou špičku v mažoretkovém sportu. Brány Kapského Města se jí otevřely.

MK

Splněný sen

Účastnit se MS v Kapském městě se zdálo být před začátkem soutěžní sezóny pouhým snem.

Po MČR mi byla udělena nominace do reprezentace ČR za asociaci CMA. Nominována jsem byla do kategorie sólo pom junior, duo pom junior a minimix junior.

16. září začala moje cesta na MS do JAR. Cestovala jsem s mamkou, mažoretkami a jejich rodiči z Tanečního studia Lenky Bachové Jeseník. První let Praha – Dubaj 6 hod., Dubaj – Kapské město 9 hod.. Kapské město nás přivítalo zimou a deštěm. V JAR končila zima a začínalo jaro. Před letištěm nás čekal autobus s veselým řidičem Thomasem, který nás vozil po celou dobu našeho pobytu. Ubytování v menším hotelu ve čtvrti Century City bylo příjemné.

Náš první výlet byl na mys Dobré naděje. Nádherná příroda, pláž, výšlap na maják a velmi drzé opice to byl zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Další den dopoledne jsme trénovali, odpoledne jsme navštívili Akvárium a centrum města.

Čtvrtek první a pro mě zároveň poslední soutěžní den. Výsledky: sólo pom – 3.místo a titul 2. vicemistryně světa 2018, duo pom 3.místo a v kategorii minimix 1. místo.

V pátek dopoledne jsme v hale podpořili twirlingové týmy a odpoledne nás čekal výlet na Signal Hill, krásnou vyhlídku na Stolovou horu i Kapské město.

Sobota poslední soutěžní den, kdy trochu netradičně proběhl zahajovací ceremoniál. Celý den jsme strávili v hale a podporovali české týmy. Poslední výlet v Kapském městě byl na Stolovou horu, dominantu města. Na vrchol jsme se nechali vyvézt lanovkou, která měla otočné dno kabinky, takže vyhlídku si užil každý cestující. Počasí na vrcholu hory nám přálo, výhled na Kapské město byl úchvatný. Rychle to uteklo a ani jsme se nenadáli a byli jsme znovu na letišti.

Jsem moc ráda, že jsem se MS mohla zúčastnit, byl to nezapomenutelný zážitek.

Tímto bych ráda poděkovala městu Kostelec nad Orlicí, firmě FAST Design, s.r.o., manželům Peškovým a rodině za finanční podporu na moji cestu do JAR. Děkuji také trenérkám mažoretek Marlen za podporu a pomoc při shánění finančních prostředků.

Děkuji všem, kteří mi fandili.

Denisa Plocková