Americká dvojka na OBCHODCE

Každý student Obchodní Akademie v Kostelci nad Orlicí má určitě nejraději vyučovací hodinu, kde je spousta překvapení díky našemu americkému asistentovi angličtiny Willu Smithovi. Je u nás od září a s ním je každá hodina angličtiny mnohem víc naučná a zábavná. Škoda, že u nás bude jen jeden školní rok, určitě by nikomu nevadilo, kdybychom ho jako našeho učitele potkávali na chodbách pořád. Každá hodina angličtiny je jiná, vždy se dozvíme něco o Americe díky jeho prezentacím a často je doplňuje i různými hrami. Mně osobně slyšet rodilého mluvčího a mluvit s ním v angličtině moc pomáhá.

Jednu středu za vysokým Willem přišla malá slečna jménem Niecea Freeman, která je taky asistentkou hodin angličtiny, ale na střední Zemědělské a Veterinární škole v Lanškrouně. Will a jeho kamarádka se zúčastnili semináře v Polsku a z nabytých informací nám udělali prezentaci na téma Journalism – Fake News. Dozvěděli jsme se, jak rozpoznat falešné články od pravdivých, a spoustu dalších užitečných informací. Také jsme zjistili, že obrázek v novinách může znamenat něco úplně jiného, než jsme si v první moment mysleli.

SAMSUNG CSC

Hodina byla energičtější, protože Niecea na rozdíl od Willa je víc hyperaktivní a mluví o dost rychleji. I když jsme si hodinu s ní všichni báječně užili, myslím si, že bychom Willa nevyměnili. Doufám, že budeme mít více takových zábavných hodin s Willovou kamarádkou, protože jsou opravdu super dvojka.

Kristýna Zavacká, 3.C OA