prukazové fotografie

O RYCHNOVSKÝ POHÁREK 2019

Do Rychnova zavítaly taneční skupiny z celé České republiky, aby předvedly svá vystoupení ve stylu moderního tance, street dance, hip hopu, break dance nebo volného tance. V neděli soutěžily také mažoretky, roztleskávačky, scénické tanečnice a břišní tanečnice. Kromě domácích tanečních skupin RK Crazy a TS Chaozs jsme mohli vidět taneční skupiny z Prahy, Hradce Králové, Pardubic, Třebechovic, Týniště, Kostelce nad Orlicí, Náchoda, Dobrušky, Nového města nad Metují, Rtyně, Hořic, Trutnova, Vrchlabí….atd.

Výkony skupin byly opravdu vyrovnané a šestnáctičlenná porota to neměla vůbec jednoduché! Doménou rychnovské soutěže je také slovní hodnocení všech vystoupení, která si mohou vedoucí i tanečníci přečíst na našich webových stránkách. Porota hodnotí jak taneční výkon, tak celkový dojem, choreografii, kostýmy, energii, hudbu atd. V termínu od 13. a 14. dubna již tradičně proběhla taneční pohárová soutěž kolektivů pod názvem: O rychnovský pohárek. Taneční soutěž svým slovem uvítala paní místostarostka Mgr. Jana Drejslová, dále pan senátor JUDr. Miroslav Antl a paní zastupitelka Ing. Iva Skřítecká. I letos byla opravdu hojná účast a bylo se opravdu na co se dívat.

Poděkování patří především všem dobrovolníkům ať z řad mládeže, tak i rodičů, kteří nám pomáhali zrealizovat tento taneční maraton! V rekordním čase jsme stihli nejen připravit, ale i uklidit taneční prostory. Děkujeme i našim sponzorům a dárcům – Královéhradeckému kraji, Fondu Miroslava Antla pro rozvoj regionu, PINK reality RK a Městu Rychnov nad Kněžnou. Poděkování patří i za výbornou spolupráci s vedením správy majetku, Kultury s.r.o., ZUŠ RK, s Městskou policií, s Knihovnou RK a dalšími firmami, které sídlí ve Společenském centru. Na tanečním parketě Společenského centra se letos vystřídalo během víkendu 2 000 tanečníků, 125 soutěžních choreografií a bylo předáno 24 pohárů těm nejlepším tanečním kolektivům. Rychnov se tedy rozrostli během tohoto víkendu skoro o 3 ticíce lidí!

Na více fotografií ze soutěže se můžete podívat na FB Rychnovinky.cz

zdroj: DDM RK