Čarodějnický slet 2019

V úterý 30. dubna se v zámeckém parku opět slétly čarodějnice. Jejich sletu se zúčastnilo dalších téměř 400 nejmenších účastníků s doprovodem svých rodičů či prarodičů. Na místě jste mohli vidět skoro 100 „opravdových“ čarodějnic s klobouky, plášti, bradavicemi na nose a kdejakým zvířátkem na rameni. Slavnostní oheň byl zapálen v 17:15 hod a tento okamžik doprovázel čarodějnický tanec.

Program sletu byl opět zajímavý. Netradiční disciplíny si mohl každý vyzkoušet na 15 místech v parku. Vařilo se v čarodějné kuchyni, zkrášlovalo v salonu krásy či jste si mohli nechat namalovat pavouka či netopýra na obličej. Do budoucnosti jste si mohli nahlédnout ve věštírně nebo se podívat na ukázky opravdových kouzel. Pokud jste si chtěli doplnit kouzelnické vzdělání, byla otevřena „Čarodějná škola“, kde se učili různé disciplíny jako výroba elixírů či let na koštěti. Další zábavou přispěl Loutkářský soubor LS BOĎI z Jaroměře s loutkovou pohádkou. Nechybělo ani tradiční opékání buřtů za doprovodu kapely.

Počasí této čarodějnické akci přálo a každý, kdo vyzkoušel připravené netradiční aktivity, si odnesl sladkou odměnu a pamětní list. Děkujeme za podpoření této akce Královéhradeckému kraji, městu Rychnov nad Kněžnou, Kolowratskému zámku a Pink reality.

zdroj: DDM RK