Kostelecké mažoretky stále na vrcholu

O víkendu 12. – 13. května 2019 vyvrcholil v Hradci Králové seriál mistrovství České republiky mažoretek asociace CMA za tradiční účasti mažoretkové skupiny Marlen Kostelec nad Orlicí.

Celý mistrovský maraton pro kostelecká děvčata odstartoval 6. dubna kvalifikačním kolem v Chrudimi, které předznamenalo další úspěšnou sezónu Marlenek. Z této soutěže si přivezly tři tituly „Mistryně kola s náčiním pompon“, tedy zlaté medaile, Marlen I děti, Marlen III kadetky i Marlen V seniorky. Kromě těchto skvělých výsledků skupin, získaly i několik velmi pěkných umístění v malých formacích a skladbách s hůlkou.

Jako přípravu na další kola mistrovských soutěží, si Marlen odskočily na nepostupové soutěže do České Lípy a Rychnova nad Kněžnou, kde Kostelec reprezentovaly více než důstojně. Jen na „Rychnovském pohárku“ získaly za čtyři vystoupení čtyři „Rychnovské pohárky“.

Semifinálové boje zahájily nejmenší holčičky Marlen I v Nymburku, kde soutěžily se skladbou s hůlkou a vytančily si nádherné 2. místo a titul 1. vicemistryně kola. Vzhledem k tomu, že náčiní hůlka není prioritou kosteleckých, úspěch to byl opravdu veliký.

Semifinále MČR 2019 v Olomouci, kde startovaly všechny další formace a malé formace Marlen, znamenalo mírné rozčarování. Jiná porota, méně jisté výkony a 1. místa z kvalifikace a euforie z nich, se rázem proměnila v druhá, třetí, čtvrtá a zklamání …

Možná to tak bylo správně. Po této zkušenosti tréninky nabyly na intenzitě a fyzické náročnosti, motivace vyrovnat výsledky z kvalifikace a také minulých let byla velmi silná. Vyplatilo se.

Sobota 12. května 2019 bude patřit k slavným dnům kosteleckých Marlen. Dvě skupiny – Marlen I děti a Marlen III kadetky – se ozdobily stříbrem na MČR 2019 a tituly 1. vicemistryně ČR. Při velmi emotivním vyhlašování výsledků byly dekorovány stříbrnými medailemi a získaly pohár pro 1. vicemistryně 2019.

Pro úplnost je třeba dodat, že ani zbývající dvě skupiny nezaostaly a jejich umístění v těžké a vyrovnané konkurenci je skvělé. Marlen V seniorky – 4. místo a Marlen IV juniorky – 5. místo.

Všechny 3 starší skupiny se opět probojovaly do reprezentace ČR pro Mistrovství Evropy 2019, které se uskuteční v chorvatském Záhřebu druhý červencový víkend. Přejme dívkám hodně sil do tréninků a hodně štěstí v Chorvatsku.

MK