TANEČNÍCI BREAK DANCE Z DÉČKA

V sobotu 27.4.2019 proběhla v Hradci Králové taneční break dance soutěž týmů (Crew) FLOORMASTER 2019 ve dvou kategoriích crew vs. crew kid a crew vs. crew starších. Rychnovští tanečníci postavili 3 crew: nejmladší Rychnovští draci, starší RK Crew a nejstarší Real Kings Crew. Skupina nejstarších rychnovských tanečníků se probojovala až do finále. Soutěži předcházel workshop pod vedením slovenského b-boye Twistera, který předal své zkušenosti mladým tanečníkům. Odpoledne bylo obohaceno o zajímavé vložené soutěže: Headspin contest – točení na hlavě, Footwork contest – práce nohou a The best show. Celá akce byla skvěle zorganizována a připravena Klassikem (Jardou Karáskem) a pro mladé tanečníky byla výbornou motivací a inspirací pro další rozvoj.

Další soutěž pro break dance tanečníky byla v sobotu 11.5.2019 v Praze v Kasárnách Karlín. Soutěž BEST BBOY KID 2019 pro děti a mládež do 16 let. Z rychnovských tanečníků se soutěže zúčastnili Vojta Kubíček, Milan Fošum a Jindra Novák. V konkurenci více jak 100 tanečníků se všichni tři dostali mezi 32 postupujících do battlů. Nejdále v pavouku vyřazovacích battlů se dostal Milan, a to až do semifinále, kde nakonec obsadil krásné čtvrté místo. Porota soutěže byla složena ze špičkových tanečníků: MINIBOYJ ze Slovenska, MIC CZECH z České republiky a NIKITA z Polska. Kromě exhibice porotců byla zpestřením programu i vložená soutěž 7 to smoke, ve které se utkalo 8 pozvaných nejlepších tanečníků z České republiky.

Děkujeme všem tanečníkům za skvělou reprezentaci rychnovského Déčka a města Rychnov nad Kněžnou a dále také děkujeme Královéhradeckému kraji, městu RK a DDM RK za podporu.

Zdroj: DDM – Miluše Laliová